Klein Tools, Inc.
Product No:
665
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SCREWDRIVER SQUARE #1 11.75"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$14.383
$14.383
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Series | Tip-Ident® |
| Tool Type | Screwdriver |
| Length - Overall | 11.75" (298.5mm) |
| Tip Type | Square |
| Size | #1 |
| Mfr | Klein Tools, Inc. |
| Features | Chrome Finish, Color Coded, Soft Grip |
| Package | Bulk |
| Product Status | Active |
| Weight | 0.3 lb (136.08 g) |
| Length - Blade | 8.00" (203.2mm) |