B41693A9337Q7
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B41693A9337Q7
Description:
CAP ALUM 330UF 100V AXIAL
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B41693
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.35 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 330 µF