Home / Boxes / BC-AGS-142309
minImg
BC-AGS-142309
Boxco
Product No:
BC-AGS-142309
Manufacturer:
Boxco
Description:
BOX ABS GRAY 9.055"L X 5.512"W
In Stock : 15
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Area (L x W) 49.9in² (322cm²)
Color Light Gray
Material Plastic, ABS
Size / Dimension 9.055" L x 5.512" W (230.00mm x 140.00mm)
Material Flammability Rating UL94 HB
Product Status Active
Ratings IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
Thickness -
Design Lift-Off Screw Cover
Series S
Container Type Box
Mfr Boxco
Features Sealing Gasket, Wall Mount
Height 3.740" (95.00mm)