DB25P064TXLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
DB25P064TXLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP
In Stock : 4531
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Copper Alloy
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C