DBM25P343
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
DBM25P343
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Ingress Protection Harsh Environment
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C