DBO17W2S500M40LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
DBO17W2S500M40LF
Description:
DSUB POWER STB
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.406" (10.30mm)