DC37S065TLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
DC37S065TLF
Description:
CONN D-SUB RCPT 37POS SLDR CUP
In Stock : 103
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold, GXT™
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Contact Material Copper Alloy
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C