TDK Corporation
Product No:
DP-2400
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RF ANT 2.4GHZ PRECISION SMA FEM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Please send RFQ , we will respond immediately.

| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.483.5GHz |
| Applications | Bluetooth |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| Termination | SMA Female |
| Mounting Type | Connector Mount |
| RF Family/Standard | Bluetooth |
| Height (Max) | - |
| Product Status | Active |
| VSWR | - |
| Series | DP |
| Antenna Type | Precision |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |
| Mfr | TDK Corporation |
| Return Loss | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Gain | - |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |