FCR3WSJT-73-3R3
YAGEO
Product No:
FCR3WSJT-73-3R3
Description:
RES 3.3 OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -350/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.3 Ohms
Series FCR
Power (Watts) 3W