FKN-25FR-52-3R9
YAGEO
Product No:
FKN-25FR-52-3R9
Description:
RES 3.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.9 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W