FKN-25JR-52-2R2
YAGEO
Product No:
FKN-25JR-52-2R2
Description:
RES 2.2 OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W