HLMP-2300
Broadcom Limited
Product No:
HLMP-2300
Manufacturer:
Broadcom Limited
Description:
LED LT BAR 8.89X3.81MM SGL HER
In Stock : 2102
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type -
Configuration Bar - Single, SIP
Voltage Rating 2V
Viewing Angle -
Color Red
Mounting Type Through Hole
Millicandela Rating 23mcd
Product Status Active
Series HLMP-2300
Lens Style Rectangle with Flat Top
Mfr Broadcom Limited
Package Tube
Wavelength - Peak 634nm
Current 30mA
Base Product Number HLMP-2300
Lens Size 8.89mm x 3.81mm