HW-02-11-G-D-445-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-02-11-G-D-445-SM
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.420" (10.668mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.445" (11.303mm)