HW-09-17-G-S-250-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-09-17-G-S-250-SM
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 9
Color Black
Length - Post (Mating) 0.165" (4.191mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.415" (10.541mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)