HW-09-20-FM-S-325-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-09-20-FM-S-325-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 9
Color Black
Length - Post (Mating) 0.740" (18.796mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)