HW-09-20-G-S-325-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-09-20-G-S-325-SM
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.740" (18.796mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)