IDSD-12-D-09.75
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-12-D-09.75
Number of Positions 24
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 0.813' (247.65mm, 9.75")