IDSD-12-D-10.25
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-12-D-10.25
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 0.854' (260.35mm, 10.25")