IDSD-18-D-11.00-G
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-18-D-11.00-G
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Gray, Ribbon
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 0.917' (279.40mm, 11.00")