IDSD-20-D-04.75
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-20-D-04.75
Number of Positions 40
Color Multiple, Ribbon
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 0.396' (120.65mm, 4.75")