KEMET
Product No:
L1GN70G473KA10
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
KPS-MCL SMPS STACK CC70 47NF 200
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$90.3355
$90.3355
10
$85.6653
$856.653
40
$80.992488
$3239.69952
80
$79.434962
$6354.79696
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Height - Seated (Max) | 0.340" (8.64mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension | 1.059" L x 0.300" W (26.90mm x 7.62mm) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | KPS-MCL Indust C0G HT200C |
| Thickness (Max) | - |
| Package / Case | Stacked DIP, 20 Lead |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Features | Low ESL (Stacked), High Temperature |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |
| Lead Style | Straight |
| Base Product Number | L1GN |