LE3-006-160-NM
Rosenberger
Product No:
LE3-006-160-NM
Manufacturer:
Rosenberger
Description:
MICRO RF NON MAGNETIC CABLE ASSE
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type -
2nd Contact Gender -
1st Connector -
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color -
2nd Connector -
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series Micro RF
Length 6.299" (160.00mm)
Mfr Rosenberger
1st Contact Gender -
Style -
1st Connector Mounting Feature -
Features -
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz