LQW18AS82NJ0ZD
Murata Electronics
Product No:
LQW18AS82NJ0ZD
0603 (1608 Metric)
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 82NH 400MA 540MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 34 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 540mOhm Max
Series LQW18
Inductance 82 nH
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz