LTR10EZPF2R20
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR10EZPF2R20
Package:
0508
Batch:
Datasheet:
Description:
HIGH POWER CHIP RESISTOR
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0508
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.2 Ohms
Series LTR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W