LTR10EZPJ202
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR10EZPJ202
Package:
0805
Description:
RES SMD 2K OHM 1/4W 0805 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 2 kOhms
Series LTR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W