LTR10LEZPFLR100
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR10LEZPFLR100
Package:
0508
Description:
RES 0.1 OHM 1% 1W WIDE 0805
In Stock : 5000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient 0/ +150ppm/°C
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0508
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 mOhms
Series LTR
Power (Watts) 1W