LTR18EZPF5601
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR18EZPF5601
Package:
0612
Description:
RES 5.6K OHM 1% 3/4W 0612
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings -
Resistance 5.6 kOhms
Series LTR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W