LU1-006-600
Rosenberger
Product No:
LU1-006-600
Description:
CBL ASSY 2.92MM JACK-JACK 23.62"
User Guide
Operating Temperature 20°C ~ 26°C
Cable Type RTK 106
2nd Contact Gender Female
1st Connector 2.92mm Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color -
2nd Connector 2.92mm Jack
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series -
Length 23.62" (600.00mm)
Mfr Rosenberger
1st Contact Gender Female
Style 2.92mm to 2.92mm
1st Connector Mounting Feature -
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 40 GHz