Q-06006000S.75M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-06006000S.75M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY BNC JACK TO JACK 29.53"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-179
2nd Contact Gender Female
1st Connector BNC Jack
Overall Impedance 75 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
2nd Connector BNC Jack
1st Connector Mounting Type Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Panel Mount
Series -
Length 29.53" (750.00mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Female
Style BNC to BNC
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 4 GHz