RT0603WRC0724K9L
YAGEO
Product No:
RT0603WRC0724K9L
Description:
RES SMD 24.9K OHM 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 24.9 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W