Home / Crystals / SXT3247BB48-18.432M
minImg
SXT3247BB48-18.432M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3247BB48-18.432M
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 7PF SMD
In Stock : 1500
User Guide
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 18.432 MHz