Home / Crystals / SXT83418CA07-27.000M
minImg
SXT83418CA07-27.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT83418CA07-27.000M
Description:
CRYSTAL 27.000M 18PF SMD
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series SXT834
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 5.5mm pitch
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 27 MHz