T356K476M025AT
KEMET
Product No:
T356K476M025AT
Description:
CAP TANT 47UF 20% 25V RADIAL
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.350" Dia (8.90mm)
Lifetime @ Temp. -
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm @ 100kHz
Mfr KEMET
Capacitance 47 µF