X15-24S03/NT2
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
X15-24S03/NT2
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 10W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3A
Supplier Device Package -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series X15 (15W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 77%