XC8107AC15ER-G
Torex Semiconductor Ltd
Product No:
XC8107AC15ER-G
Package:
6-USPC (1.8x2)
Description:
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 6USPC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Input Type Non-Inverting
Output Type P-Channel
Switch Type USB Switch
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 2.5V ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Typ) 104mOhm
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A