XW5T-P2.5-1.2-1
Omron Automation and Safety
Product No:
XW5T-P2.5-1.2-1
Description:
TERM BLK PUSHIN 2.5MM 1:2 1TIER
In Stock : 360
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Positions 3
Stripping Length 10mm
Termination Style Push In
Color Gray
Fuse Type -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Terminal - Width 5.2mm
Current - IEC 24 A
Disconnect Type -
Voltage - UL 600V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Material - Insulation Polyamide (PA), Nylon
Package Bulk
Wire Gauge or Range - mm² 0.14-4mm²
Voltage - IEC 800V