Home / Din Rail, Channel / XW5T-P2.5-2.2-1BL
minImg
XW5T-P2.5-2.2-1BL
Omron Automation and Safety
Product No:
XW5T-P2.5-2.2-1BL
Description:
TERM BLK PUSHIN 2.5MM 2:2 1TIER
User Guide
Number of Positions 4
Stripping Length 10mm
Termination Style Push In
Color Blue
Fuse Type -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Terminal - Width 5.2mm
Current - IEC 24 A
Disconnect Type -
Voltage - UL 600V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Material - Insulation Polyamide (PA), Nylon
Package Bulk
Wire Gauge or Range - mm² 0.14-4mm²
Voltage - IEC 800V