Home / Din Rail, Channel / XW5T-S150-1.1-1BL
minImg
XW5T-S150-1.1-1BL
Omron Automation and Safety
Product No:
XW5T-S150-1.1-1BL
Description:
TB SCREW 150MM 1:1 1TIER BLUE
In Stock : 10
User Guide
Number of Positions 2
Stripping Length 30mm
Termination Style Screw
Color Blue
Fuse Type -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Terminal - Width 28.0mm
Current - IEC 309 A
Product Status Active
Number of Levels 1
Series XW5
Current - UL 335 A
Type Feed Through
Disconnect Type -
Voltage - UL 600V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Material - Insulation Polyamide (PA), Nylon
Package Bulk
Wire Gauge or Range - mm² 35-150mm²
Voltage - IEC 1000V