Home / Din Rail, Channel / XW5T-S2.5-1.1-1BL
minImg
XW5T-S2.5-1.1-1BL
Omron Automation and Safety
Product No:
XW5T-S2.5-1.1-1BL
Description:
TB SCREW 2.5MM 1:1 1TIER BLUE
In Stock : 98
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Positions 2
Stripping Length 9mm
Termination Style Screw
Color Blue
Fuse Type -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Terminal - Width 5.0mm
Current - IEC 24 A
Product Status Active
Number of Levels 1
Series XW5
Current - UL 20 A
Type Feed Through
Disconnect Type -
Voltage - UL 600V
Package Bulk
Wire Gauge or Range - mm² 2.5mm²
Voltage - IEC 1000V