XW5T-S2.5-1.1-2
Omron Automation and Safety
Product No:
XW5T-S2.5-1.1-2
Description:
TERMBLK SCREW 2.5MM 1:1 2TIER
User Guide
Number of Positions 4
Stripping Length 8mm
Termination Style Screw
Color Gray
Fuse Type -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Terminal - Width 5.0mm
Current - IEC 24 A
Product Status Active
Number of Levels 2
Series XW5
Current - UL 20 A
Type Feed Through
Disconnect Type -
Voltage - UL 600V
Package Bulk
Wire Gauge or Range - mm² 0.2-4mm²
Voltage - IEC 500V