ZUSAV3X14
USA Sealing
Product No:
ZUSAV3X14
Manufacturer:
USA Sealing
Description:
Viton O-Ring - 3mm Wide 14mm ID
User Guide
Operating Temperature -26°C ~ 204°C
Series -
Diameter - Inside 0.551" (14.00mm)
Width / Cross Section 0.118" (3.00mm)
Color Black
Cross Section Shape Round
Mfr USA Sealing
Material FKM
Package Bulk
Hardness 75 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 0.787" (20.00mm)