ZUSAV3X19
USA Sealing
Product No:
ZUSAV3X19
Manufacturer:
USA Sealing
Description:
Viton O-Ring - 3mm Wide 19mm ID
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -26°C ~ 204°C
Series -
Diameter - Inside 0.748" (19.00mm)
Width / Cross Section 0.118" (3.00mm)
Color Black
Cross Section Shape Round
Mfr USA Sealing
Material FKM
Package Bulk
Hardness 75 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 0.984" (25.00mm)