0002061101-11-V2-D
Molex
Product No:
0002061101-11-V2-D
Manufacturer:
Molex
Description:
11" PRE-CRIMP A2101 VIOLET
User Guide
Number of Rows 1
Color Violet
Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm)
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series 1561
Length 11.0" (279.4mm)