0002062101-11-G9
Molex
Product No:
0002062101-11-G9
Description:
11" PRE-CRIMP A2103 GREEN
User Guide
Number of Rows 1
Color Green
Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm)
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series 1560
Length 11.0" (279.4mm)