0008500113-11-Y1
Molex
Product No:
0008500113-11-Y1
Description:
11" PRE-CRIMP A3047 YELLOW
User Guide
Number of Rows 1
Color Yellow
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish Tin
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 30 AWG
Series KK254, 2759
Length 11.0" (279.4mm)