0039000040-10-G0
Molex
Product No:
0039000040-10-G0
Manufacturer:
Molex
Description:
10" PRE-CRIMP A2040 GREEN
User Guide
Number of Rows 1
Color Green
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series Mini-Fit Jr
Length 10.0" (254.0mm)