0039000428-12-Y4
Molex
Product No:
0039000428-12-Y4
Manufacturer:
Molex
Description:
12" PRE-CRIMP A2015 YELLOW
User Guide
Number of Rows 1
Color Yellow
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Series Mini-Fit Jr
Length 12.0" (304.8mm)