0430300001-11-B0
Molex
Product No:
0430300001-11-B0
Description:
11" PRE-CRIMP A2040B BLACK
User Guide
Number of Rows 1
Color Black
Contact Finish Thickness 40.0µin (1.02µm)
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series Micro-Fit 3.0 43030
Length 11.0" (279.4mm)