0430300001-11-L2-D
Molex
Product No:
0430300001-11-L2-D
Manufacturer:
Molex
Description:
11" PRE-CRIMP A2016L BLUE
User Guide
Number of Rows 1
Color Blue
Contact Finish Thickness 40.0µin (1.02µm)
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series Micro-Fit 3.0 43030
Length 11.0" (279.4mm)