0430300002-03-W2-D
Molex
Product No:
0430300002-03-W2-D
Description:
3" PRE-CRIMP A2016W WHITE
User Guide
Number of Rows 1
Color White
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series Micro-Fit 3.0 43030
Length 3.00" (76.20mm)